proje çizimi whatsapp destek hattı

| Proje Çizimi, Proje hazırlama, uyguluma, geliştirme merkezi
proje çizim desteği

ACIL DURUM TAHLIYE PLANI HAZIRLAMA


500m2 den ufak yerler icin m2 fiyati 4 TL olacaktir.


Acil durum nedir?; Acil durum hayatın normal akışı sırasında ilave herhangi bir tedbir alınmasını gerektiren sıradışı olaylardır. Bu olaylardan bazıları, yangın, doğal afet, silahlı saldırı, bombalama gibi normal olarak her gün karşılaşmadığımız olaylardır ve bunlar için kendilerine has tedbirler alınması gerekmektedir. Hemen her acil durum olayında, binaların tahliye edilmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle, her kat için özel acil durumu karşılayan tahliye planı yapmak gerekmektedir, böylece acil durum ve afetler esnasında personel arasında kargaşa yaratmasının önüne geçilecektir.

Tahliye planları hangileridir? ; Yangın tahliye planı, sivil savunma tahliye planı, eğitimhane okul tahliye planı, deprem tahliye planı ve şirketleriniz için hazırlanması gereken zorunlu tahliye planlarınızı ve tahliye tatbikat tutanağı örneği ile yerinizde keşif yaparak yada bize sağladığınız projeniz üzerinden ivedi olarak hazırlıyoruz.

Sizde hazırlanmasını istediğiniz zorunlu acil durum tahliye planı için bizimle irtibata geçip bilgi alabilir ve en kısa sürede yaptırabilirsiniz. Aşağıda daha önceden yüzlerce referans arasından seçtiğimiz bir şirket için hazırlamış olduğumuz bir tahliye planı örneği yer almaktadır.

Acil Durum Tahliye Plani Acil Durum Tahliye Plani

Yetiştirmek için zaman bulamadığınız veya hazırlanmasını istediğiniz projeleriniz varsa!

Projelerinizin hızlıca hazırlanmasında sizlerin istekleri doğrultusunda uygun fiyatlarla size yardımcı oluyoruz.

Okul tahliye planı, sivil savunma tahliye planı örneği, okul tahliye planı indir. Deprem tahliye planı, yangın tahliye planı örneği ve sivil savunma tahliye planı ile eğitimhane tahliye planı çizimleri yapılmaktadır.
İş Sağlığı ve Güvenliği için Tahliye Planı Neden Önemlidir?
6331 sayılı İş sağlığı güvenliği kanunun 12. maddesine göre iş yerlerinde oluşabilecek acil durumlarda çalışanın güvenliği için tahliye planı hazırlamak zorundadır. Projeçiz Mimarlık olarak tahliye planı hazırlanmasında firmalara hizmet vermekteyiz.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Yangın Kaçış Planı Nedir?
Oteller ve Hastaneler gibi bir çok kişinin misafir olarak barındığı mekanlarda, oda kapılarının arkasına yangın anında kaçışı kolaylaştırmak için ‘ kaçış planı ‘ asmak gerekmektedir.

Kaçış Planlarında odanın plan üzerindeki konumu ve en yakın yangın merdiveni işaretlenirken, şematik ya da yazılı olarak yangın anında ne yapması gerektiğide tariflenir.

Pvc kaplama ya da A4 boyutunda kıvrılmış şefaf pleksi arasına konulmuş renkli çıktı olarak üretilir.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Acil Durum Planı Nasıl Hazırlanır?
Acil durum planı, tüm işyerleri için tasarım veya kuruluş aşamasından başlamak üzere acil durumların belirlenmesi, bunların olumsuz etkilerini önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerin alınması, görevlendirilecek kişilerin belirlenmesi, acil durum müdahale ve tahliye yöntemlerinin oluşturulması, dokümantasyon, tatbikat ve acil durum planının yenilenmesi aşamaları izlenerek hazırlanıyor.

Acil durum planında; işyerinin unvanı, adresi, hazırlayanların adı, soyadı ve unvanı, hazırlandığı tarih ve geçerlilik tarihi, belirlenen acil durumlar, alınan önleyici ve sınırlandırıcı tedbirler, acil durum müdahale ve tahliye yöntemleri, işyerini veya işyerinin bölümlerini gösteren kroki, yangın söndürme amaçlı kullanılacaklar da dahil olmak üzere acil durum ekipmanlarının bulunduğu yerler, ilkyardım malzemelerinin bulunduğu yerler, kaçış yolları, toplanma yerleri, görevlendirilen çalışanların ve varsa yedeklerinin adı, soyadı, unvanı, sorumluluk alanı ve iletişim bilgileri, ilk yardım, acil tıbbi müdahale, kurtarma ve yangınla mücadele konularında işyeri dışındaki kuruluşların irtibat numaraları vb. bilgilerin yer alması gerekiyor

6331 sayılı İş sağlığı güvenliği kanunun 12. maddesine göre iş yerlerinde oluşabilecek acil durumlarda çalışanın güvenliği için tahliye planı hazırlamak zorundadır. Projeçiz Mimarlık olarak tahliye planı hazırlanmasında firmalara hizmet vermekteyiz. Tahliye planı hakkında detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Acil Durum Planlarının Yenilenmesi?
Acil durum planları; tehlike sınıfına göre çok tehlikeli işyerlerinde iki, tehlikeli işyerlerinde dört ve az tehlikeli işyerlerinde altı yılda bir yenilenecek. Ancak işyerinde, yeni acil durumların ortaya çıkmasına neden olacak değişikliklerin meydana gelmesi halinde etkinin büyüklüğüne göre acil durum planı tamamen veya kısmen yenilenecek.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Acil Durum Planı ve Diğer Yükümlülüklere Uymamanın Cezası Nedir?
Acil durumları belirlemeyen, acil durumlar için tedbir almayan, acil durum planlarını hazırlamayan, destek elemanı görevlendirmeyen, araç gereç sağlamayan, acil durumlarda işyeri dışındaki kuruluşla irtibatı sağlayacak düzenlemeyi yapmayanlar hakkında İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre her yükümlülük için 1.078 TL ve aykırılığın devam ettiği her ay için 1.078 TL idari para cezası uygulanacaktır. Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Sonuç?
Acil durum planı hazırlamak bütün işyerleri için zorunlu hale getirilmiştir. Beklenmeyen olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olmak, can ve mal kaybının en aza indirilmesi acil durum planlarının hazırlanması ve uygulanması ile mümkün olacaktır. Bu nedenle acil durum planlarının hazırlanmasında ve uygulanmasında gerekli titizliğin gösterilmesi gerekmektedir. Bütün bunların yanında acil durum planını yapmamanın idari para cezası da bulunmaktadır. Acil durum planının herhangi bir kuruma verilmesine gerek yoktur. Çalışanlarımızın ve işyerlerimizin zarar görmemesi için acil durumlara hazırlıklı olmaktan başka çaremizin olmadığını unutmamamız gerekiyor.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00

Tahliye planı ile ilgili çalışmalarımız: Okul tahliye planı, Deprem tahliye planı, Sivil savunma okul tahliye planı, Öğrenci sivil savunma planı, Sivil savunma planı çalışma takvimi, Yangın tahliye planı örneği, Bina tahliye planı, Hastane tahliye planı, Tahliye planı projesi hazırlama.

Acil durum planı ile ilgili çalışamlarımız: Acil Durum Eylem Planları, Hastanelerde Acil Durum Planı, Apartmanlarda Acil Durum Planları, Sosyal Mekanlarda Ve Evlerde Acil Durum Planı, Acil durum planı örneği, Kaçış planları

Yangın kaçış planı proje çizimi ve Acil Durum Tahliye Planı çizimi işleri uygun fiyatlarla olarak hazırlanmaktadır. Teklif isteyiniz.