proje çizimi whatsapp destek hatt

| Proje çizimi, Proje hazırlama, uyguluma, geli tirme merkezi
proje çizim deste i

ACİL DURUM TAHLİYE PLANI HAZIRLAMA


500m²'den küçük yerler için m² fiyatı 10 TL olacaktır.


Acil durum nedir? Acil durum, hayatın normal akışı sırasında alınması gereken ilave herhangi bir tedbirle müdahale edilebilecek olaylardır. Bu olaylardan bazıları yangın, doğal afet, silahlı saldırı, bombalama gibi normal olarak her gün karşılaşmadığımız olaylardır ve bunlar için kendilerine has tedbirler alınması gerekmektedir. Hemen her acil durum olayında, binaların tahliye edilmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle, her kat için özel acil durumu karşılayan tahliye planı yapmak gerekmektedir. Böylece, acil durum ve afetler esnasında personel arasında kargaşa yaratılmasının önüne geçilmiş olur.

Tahliye planları hangileridir? Yangın tahliye planı, sivil savunma tahliye planı, eğitimhane-okul tahliye planı, deprem tahliye planı ve şirketleriniz için hazırlanması gereken zorunlu tahliye planlarının örnekleri ile yerinizde keşif yaparak veya bize sağladığınız projeniz üzerinden hızlı bir şekilde hazırlıyoruz.

Siz de hazırlanması istediğiniz zorunlu acil durum tahliye planı için bizimle irtibata geçip bilgi alabilir ve en kısa sürede yaptırabilirsiniz. Yüzlerce referans arasından seçtiğimiz bir şirket için hazırladığımız bir tahliye planı işyeri almaktadır.

1. Kat Acil Durum Tahliye Planı 2. Kat Acil Durum Tahliye Planı

Yetişemeyip hazırlayamadığınız veya hazırlatmak istediğiniz projeleriniz varsa! Projelerinizin hazırlanmasında sizlerin istekleri doğrultusunda uygun fiyatlarla size yardımcı oluyoruz.

Okul tahliye planı, sivil savunma tahliye planı, deprem tahliye planı, yangın tahliye planı örnekleri ve eğitimhane tahliye planı çizimleri yapmaktayız.
İş Sağlığı ve Güvenliği için Tahliye Planı Neden Önemlidir?
6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği kanunun 12. maddesine göre iş yerlerinde oluşabilecek acil durumlarda çalışanların güvenliği için tahliye planı hazırlamak zorundadır. Projeciz Mimarlık olarak tahliye planı hazırlanmasında firmalara hizmet vermekteyiz.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Yangın Kaçış Planı Nedir?
Oteller ve hastaneler gibi birçok kişinin misafir olarak barındığı mekanlarda, oda kapılarının arkasına yangın anında kaçışı kolaylaştırmak için yangın kaçış planı asmak gerekmektedir.

Kaçış planlarında odanın planı üzerindeki konumu ve en yakın yangın merdiveni işaretlenirken, sematik veya yazılı olarak yangın anında ne yapılması gerektiği de tariflenir.

PVC kaplama ya da A4 boyutunda kıvrılmış, şeffaf pleksi arasına konulmuş renkli çıktılar olarak üretilir.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Acil durum planı, tüm işyerleri için tasarım veya kuruluş aşamasından başlamak üzere acil durumların belirlenmesi, bunların olumsuz etkilerini önleyici ve sınırlayıcı tedbirlerin alınması, görevlendirilecek kişilerin belirlenmesi, acil durum müdahale ve tahliye yöntemlerinin oluşturulması, dokümantasyon, tatbikat ve acil durum planının yenilenmesi aşamaları izlenerek hazırlanmaktadır.

Acil durum planında; işyerinin unvanı, adresi, hazırlayanların adı, soyadı ve unvanı, hazırlandığı tarih ve geçerlilik tarihi, belirlenen acil durumlar, alınan önleyici ve sınırlayıcı tedbirler, acil durum müdahale ve tahliye yöntemleri, işyerini veya işyerinin bölümlerini gösteren kroki, Yangın söndürme amaçlı kullanılabilecekler de dahil olmak üzere acil durum ekipmanlarının bulunduğu yerler, ilkyardım malzemelerinin bulunduğu yerler, kaçış yolları, toplanma yerleri, görevlendirilen alanların ve varsa yedeklerinin adı, soyadı, unvanı, sorumluluk alanı ve iletişim bilgileri, ilk yardım, acil tıbbi müdahale, kurtarma ve Yangınla mücadele konularında işyeri dışındaki kuruluşlarla irtibatın numaraları vb. bilgiler yer almaktadır.

6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunu'nun 12. maddesine göre işyerlerinde oluşabilecek acil durumlarda çalışanın güvenliği için tahliye planı hazırlamak zorunludur. Projeciz Mimarlık olarak tahliye planı hazırlanmasında firmalara hizmet vermekteyiz. Tahliye planı hakkında detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Acil Durum Planlarının Yenilenmesi?
Acil durum planları; tehlike sınıfına göre çok tehlikeli işyerlerinde iki, tehlikeli işyerlerinde dört ve az tehlikeli işyerlerinde altı yılda bir yenilenecek. Ancak işyerinde yeni acil durumların ortaya çıkmasına neden olacak değişikliklerin meydana gelmesi halinde etkinin büyüklüğüne göre acil durum planı tamamen veya kısmen yenilenecektir.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Acil Durum Planı ve Diğer Yükümlülüklere Uymamanın Cezası Nedir?
Acil durumlar belirlemeyen, acil durumlar için tedbir almayan, acil durum planlarını hazırlamayan, destek eleman görevlendirmeyen, araç gereç sağlamayan, acil durumlarda işyeri dışındaki kuruluşlarla irtibat sağlayacak düzenlemeyi yapmayanlar hakkında İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre her yükümlülük için 1.078 TL ve aykırılığını devam ettirdiği her ay için 1.078 TL idari para cezası uygulanacaktır. Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00
Soru?
Acil durum planı hazırlamak bütün işyerleri için zorunlu hale getirilmiştir. Beklenmedik olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olmak, can ve mal kaybının en aza indirilmesi acil durum planlarının hazırlanması ve uygulanması ile mümkün olacaktır. Bu nedenle acil durum planlarının hazırlanmasında ve uygulanmasında gerekli titizlik gösterilmesi gerekmektedir. Bütün bunların yanında acil durum planı yapmamanın idari para cezası da bulunmaktadır. Acil durum planının herhangi bir kuruma verilmesine gerek yoktur. Alışveriş merkezlerimizin ve işyerlerimizin zarar görmemesi için acil durumlara hazırlıklı olmaktan başka çaremizin olmadığını unutmamamız gerekiyor.

Tahliye planı hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için lütfen irtibata geçiniz. 0212 258 55 00

Tahliye planı ile ilgili çalışmalarımız:

 • Okul tahliye planı
 • Deprem tahliye planı
 • Sivil savunma okul tahliye planı
 • Öğrenci sivil savunma planı
 • Sivil savunma planı çalışma takvimi
 • Yangın tahliye planı örneği
 • Bina tahliye planı
 • Hastane tahliye planı
 • Tahliye planı projesi hazırlama

Acil durum planı ile ilgili çalışmalarımız:

 • Acil Durum Eylem Planları
 • Hastanelerde Acil Durum Planı
 • Apartmanlarda Acil Durum Planları
 • Sosyal Mekanlarda ve Evlerde Acil Durum Planı
 • Acil durum planı örneği
 • Kaçış planları

Yangın kaçış planı proje çizimi ve Acil Durum Tahliye Planı çizimi gibi hizmetlerimiz uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Teklif isteyiniz.